معرفی مشاغلدرج ویزیت رایگان

برندسازی در رسانه های اجتماعی

بالا
2 users have voted.‎
برند سازی یا برندینگ مفهومی فراتر از مارک و نام شرکت می باشد. برند یک واژه و نام تجاری ست که توانسته است کاملا جای خود را در ذهن عموم مردم باز کرده و در خاطر آنها هک شده است.
برند سازی یا برندینگ مفهومی فراتر از مارک و نام شرکت می باشد. برند یک واژه و نام تجاری ست که توانسته است کاملا جای خود را در ذهن عموم مردم باز کرده و در خاطر آنها هک شده است.

توضیحات تکمیلی

 برند ارزشمند ترین دارایی یک شرکت است به همین سبب باید به دقت خلق شود تا به درستی بتواند معرف کسب وکار و اعتبار شرکت باشد. برند یک نام، عبارت، طراحی، نماد یا به طور کلی ویژگی است که کالا و خدمات یک فروشنده را از سایر فروشنده ها متمایز می کند. اهمیت برند تا جایی است که هویت آن در راستای استراتژی های کلان یک کسب و کار شکل می گیرد و ترجمان هویت و ویژگی ها و تمایز برند در تمام ارکان و وجوه سازمان تسری می یابد. پافشاری مفرط بر اینکه یک هویت برند، باید تمام محصولات یا بخش بازار را در بربگیرد، می‌تواند به تناقض منتهی شود. در مقابل باید به انطباق آن با هر یک از حوزه‌ها توجه داشت.

 

یک رویکرد ارتقای هویت برند است، به‌نحوی‌که بتواند برای یک حوزه خاص متناسب باشد. برای مثال، هوندا در ژاپن با جوانان و مسابقات همخوانی دارد، درحالی‌که در ایالات‌متحده بیشتر گرایش خانوادگی دارد.ایجاد ارتباط موثر میان فلسفه‌ی کسب‌ وکار و پیام برندتان کاری بسیار دشوار است. تلاش در جهت تثبیت پیام‌های‌تان می‌تواند شما را در کسب و گسترش مشتریان حامی و وفادار یاری کند. اگر همیشه تمرکزتان را معطوف به ارسال پیام‌های درست و مناسب نگه دارید، نحوه‌ی پاسخ مشتریان‌تان قطعا به شکلی قابل‌توجه تغییر خواهد کرد.

 

برند سازی در رسانه های اجتماعی یا شبکه های اجتماعی به تثبیت برند شما در میان مشتریان و مخاطبان کمک می کند. در این نوشتار در باره تثبین برند در رسانه های اجتماعی بحث می شود. یک برند کارآمد متشکل از مجموعه‌ای به شدت به هم پیوسته از ویژگی‌هایی است که هویت کسب‌وکاری دارند. این ویژگی‌ها شامل چیزهایی است از قبیل شرایط فروش متمایز و ارزش اصلی برندتان. با رشد انفجاری  بازاریابی دیجیتالی، اجرا و استفاده از پیام‌های برند به شیوه‌ای پایدار هر روز آسان‌تر می‌شود. ولی بسیاری از شرکت‌ها نمی‌دانند چگونه داستان برندشان را به شکلی کارآمدتر در رسانه‌های تصویری و اجتماعی نقل کنند  به عنوان روشی کاملا هوشمندانه.

 

برند ها می توانند منجر به خلق ایده های جدید در مورد محصولات و خدمات شرکت شوند. برخورداری از برندی قدرتمند در موفقیت فعالیت های تحقیق و توسعه، راه گشا است و تصورات سازمان از آینده فعالیت ها و خلاقیت ها را در جهت ارزش آفرینی کسب و کار هدایت می کند. برند های برتر قادرند هیجانات و عواطف مصرف کنندگان خود را برانگیزند.مصرف کنندگان به این نام ها اعتماد داشته و بیش از سایر برند ها از آنها انتظار خلق ایده های برتر و نوآوری در محصولاتشان را دارند نوآوری می تواند برای سازمان ها فریبنده و گمراه کننده باشد، اما برای این که ایده های نوآورانه با موفقیت به مرحله ظهور برسند باید با مدیریت برند به شیوه مقتدرانه و اثر بخش همراه باشند.

 

روشهایی برای تثبیت برندسازی در رسانه های اجتماعی

 

طراحی و عناصر گرافیکی

چهره‌ی برندتان از طریق لوگو، طرح، رنگ و دیگر عناصر طراحی تعیین و به نمایش گذاشته می‌شود. هویت بصری برند شما به شدت تحت تاثیر نحوه‌ی عملکرد این عناصر قرار دارند. فیس‌بوک و توییتر حاوی هزاران گزینه برای سفارشی‌سازی صفحه‌ی مخصوص‌تان هستند. شرکت شما می‌تواند از لحاظ بصری صفحه‌ای خیره‌کننده و جذاب خلق کند که به شکلی موثر منعکس‌کننده‌ی شخصیت و پیام‌تان باشد.

 

دائما در همه جا حضور داشته باشید

کاربران از طریق هزاران وب‌گاه و شبکه‌های اجتماعی می‌توانند اطلاعات مربوط به برندتان را جست‌وجو کنند و به این ترتیب باعث تثبیت حضورتان دررسانه های اجتماعی شوند. شما نیز از طریق اتصال‌تان به همه‌ی رسانه‌ّهای اجتماعی و پیوندشان به یکدیگر پیام برندتان را قوی‌تر کنید.

 

محتوای پیام‌های‌تان را ثابت نگه دارید

پیام‌های متناقض باعث می‌شوند مشتریان‌تان گیج شوند و به برندتان آسیب می‌زنند. بنابراین، ثابت نگه داشتن محتوای مطالبی که در کانال‌های رسانه‌ّهای اجتماعی به اشتراک می‌گذارید، بسیار مهم است. البته هرگز نباید کاربران‌تان را نیز با تکرار محتوای یکسان و مشابه خسته کنید. در اشتراک‌گذاری مطالب کمی تنوع داشته باشید؛ کاربران فیس‌بوک و کاربران توییتر از صفحات کسب‌وکاری انتظار الگوی ارسالی بسیار متفاوتی دارند.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

کد اعتبارسنجی
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎