معرفی مشاغلدرج ویزیت رایگان

خودتان را بشناسید تا کارآفرین شوید

بالا
0 users have voted.‎
همیشه اولین گام به سوی موفقیت در نگاه به درون است. کارآفرینان موفق می دانند که چگونه قدرت های درونی و غرایز خود را کنترل کنند. شناخت دقیق از خود که در این اشخاص وجود دارد، آنها را به سمت اقدامات صحیح در سرمایه گذاری های کاری سوق می دهد. اگر این افراد خودآگاهی دقیقی نداشتند، با موانعی همچون ناتوانی در کنترل احساس مواجه بودند و این موانع آنها را به سمت شکست می کشاند.
همیشه اولین گام به سوی موفقیت در نگاه به درون است. کارآفرینان موفق می دانند که چگونه قدرت های درونی و غرایز خود را کنترل کنند. شناخت دقیق از خود که در این اشخاص وجود دارد، آنها را به سمت اقدامات صحیح در سرمایه گذاری های کاری سوق می دهد. اگر این افراد خودآگاهی دقیقی نداشتند، با موانعی همچون ناتوانی در کنترل احساس مواجه بودند و این موانع آنها را به سمت شکست می کشاند.

توضیحات تکمیلی

تعداد کمی از افراد هستند که توانایی و درک درستی از سرمایه‌گذاری، احساسات و انرژی مورد نیاز و مرتبط به راه‌اندازی یک کسب‌ وکار موفق را دارند.اگرچه درک این موضوع شاید کار چندان آسانی نباشد، اما پذیرش ذات انزوا طلبانه مدیریت امری ضروری است. پذیرش این موضوع به شما کمک می‌کند تا به جای تلف کردن زمانتان و کسب تایید از دیگران و یافتن افرادی که قادر به درک شما باشند، بر قدرت خود متمرکز شوید و به جلو حرکت کنید. سعی کنید با تنهایی‌تان یکبار برای همیشه کنار بیایید.با خودشناسی و آگاهی از ویژگی ها و قابلیت های خود بهتر می توانید ابزار مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت را فراهم کنید. بسیاری از کارآفرینان جدید، برای به دست آوردن مزیت رقابتی تلاش بسیاری می کنند و شما باید از اهرم شکست ها برای به دست آوردن موفقیت های بزرگ تر استفاده کنید. شکست شما را تشنه موفقیت می کند و عطش واقعی در زمان های سخت و موقعیت های دشوار ایجاد می شود.

 

1-به ندای درونتان گوش دهید

مدتا کارآفرینان با انبوهی از نصیحت‌های گوناگون همکاران، دوستان و آشنایان یا حتی افراد کاملا غریبه روبه‌رو هستند. اما حتی بهترین نصیحت‌ها و پند‌ها نیز اگر در مسیر و جایگاه نادرست استفاده شوند، بی‌فایده و حتی مخرب نیز خواهند بود.بنابراین وقتی قدردانی از یک اندرز خوب ارزش و جایگاه خود را دارد، استفاده درست از آن و توجه به حس درونی‌تان نیز بسیار مهم است. اغلب اولین ایده شما بهترین بوده و اولین عملکردتان صحیح است. علاوه‌بر این اگر با مشکلی مواجه شدید، هیچ‌کس جر شما مسوول نیست و نباید سرزنش شود.

 

2-هدایت درونی

رهبران موفق انگیزه بالایی دارند و نیروی درونی، آنها را برای سخت تر کار کردن به منظور ارتقای مهارت های شان ترغیب می کند. این نیروی درونی منحصر به این افراد نیست و هرکسی این قابلیت را در درون خویش دارد اما تنها افرادی که از آن استفاده می کنند افرادی متمایز از بقیه محسوب می شوند. این راهنمای درونی، امری است که کارآفرینان موفق را برای دست یابی به اهداف شان هدایت می کند. کارآفرینان کسانی هستند که غرق در کار و حرفه شان می شوند و کار آنها جزئی از وجودشان شده است. از این رو، توجه به درون، اولین گام برای رسیدن به اهداف مان است. توانایی شناخت خویشتن، راهنمای چگونه تصمیم گرفتن است و این راهنما به طور درونی به افراد اعطا شده است.

 

3-به جای حرف زدن بیشتر گوش دهید

با حرف زدن نمی‌توان چیز زیادی آموخت. شما با همفکری با اعضای گروهتان نکات بسیاری را خواهید آموخت. یک مدیر خوب و موفق ابتدا گوش فرا می‌دهد سپس حرف می‌زند. این رفتار به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از بررسی موقعیت تمامی جوانب را درنظر بگیرید. فایده استخدام بهترین افراد چه خواهد بود، اگر شما زمانی را برای گوش دادن به صحبت‌ها و نظرات آنها اختصاص ندهید؟!

 

4- تسلط براحساسات

رهبران بزرگ بر احساسات خود تسلط دارند و بر نحوه استفاده از آن خود واقف هستند؛ آنها می دانند چه زمانی از احساسات شان به عنوان اهرمی به منظور دست یابی به قدرت استفاده کنند و چه زمانی آرام شده و یا کنترل خود به اهدافی که تعیین کرده اند دست یابند. کارآفرینان موفق، به ترس و خشم اجازه مداخله در تصمیم گیری های شان را نمی دهند.تسلط بر خشم و ترس کار دشواری است و این دو، مانع تفکر منطقی و عاقلانه انسان ها می شوند. عاقلانه اندیشیدن، انسان را در زمین مبارزه حفظ می کند و فضایی به وجود می آورد که بتوان تصمیم مناسبی اتخاذ کرد. همین مسئله به مدیران کمک خواهد کرد که فراتر از این احساسات، به سمت موفقیت جهش داشته باشند. کنترل بر نفس، یکی از مهم ترین ابزارهای ضروری برای دستیابی به موفقیت است.

 

5-ارزش هر فرد

اگرچه تکنولوژی یکی از بخش‌های اساسی تشکیل‌دهنده بسیاری از کسب‌وکارهای امروزی است. اما هنوز هم نیروی انسانی به‌عنوان پایه‌گذار اصلی یک کسب‌وکار مطرح می‌شود. این افراد هستند که در آخر تصمیم نهایی را می‌گیرند. بنابراین مسوولیت این امر بر شانه مدیر یک شرکت است تا با گردآوری بهترین افراد و تشکیل بهترین گروه و ایجاد مطلوب‌ترین شرایط، محیطی مناسب برای کار روزانه افراد و جذب آنها در محیط کاری ایجاد کند. برقراری توازن مناسب میان خواسته‌های کارمندان و نیاز‌های شرکت نیازمند گذشت زمان طولانی و طی کردن مسیر مناسب است.

 

6- افزایش خرد و عقلانیت

یادگرفتن اینکه چگونه بر دنیایی از واکنش های درون خود تسلط پیدا کنیم، امری است که رهبران با کفایت را به سمت اتخاذ تصمیم های مهم می کشاند، چرا که از اشتباهات شان درس گرفته و از آنها فرار نمی کنند. درست این است که شما به جای از دست دادن کل جنگ و نتیجه نهایی، تنها قسمتی از مبارزه را از دست بدهید.هیچ راهی برای کسب موفقیت بدون داشتن توان مدیریت جهان درونی خود، شامل احساساتی چون ترس یا خشنودی وجودندارد.با عقلانیت می توان پشتکار و پایداری ایجاد کرد. رهبران با کفایت، خرد را کلید موفقیت دانسته اند.هنگامی که دیگران تسلیم می شوند، این افراد راه خود را ادامه داده و تسلیم نمی شوند. پایداری از جمله اموری است که موفقیت حاصل از آن، به وضوح قابل مشاهده خواهدبود. داشتن چنین درایتی، به رهبران کمک می کند که در مسیر صعود به قله های پیروزی استمرار داشته باشند.

افزودن دیدگاه جدید

کد اعتبارسنجی
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎