معرفی مشاغلدرج ویزیت رایگان

رازهای موفقیت پیتر تیل میلیاردر و موسس پی پل

بالا
2 users have voted.‎
پیتر تیل کارآفرینی در سیلیکون‌ ولی است که دو شرکت چند میلیارد دلاری پی‌پل و پالانتیر را تاسیس کرده است. پیتر تیل کارآفرین آمریکایی، سرمایه‌گذار، مدیر و منتقد اجتماعی است.
پیتر تیل کارآفرینی در سیلیکون‌ ولی است که دو شرکت چند میلیارد دلاری پی‌پل و پالانتیر را تاسیس کرده است. پیتر تیل کارآفرین آمریکایی، سرمایه‌گذار، مدیر و منتقد اجتماعی است.

توضیحات تکمیلی

یکی از برترین فعالان دنیای پرداخت الکترونیک را می بایست، شرکت پی پال دانست. شرکتی که در سال ۱۹۹۸ میلادی توسط پیتر تیل در آمریکا شکل گرفت و ظرف ۲ دهه، ارزش بازاری آن از مرز ۲۳۰ میلیارد دلار فراتر رفت. اکنون بیش از ۱۶۰ هزار نفر در سراسر دنیا برای این شرکت مشغول به کار هستند و تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی، بیش از ۱۸۸ میلیون کاربر اینترنت از خدمات این مجموعه استفاده کرد.پی پال، محصول اندیشه های خلاق و ذهن کارآفرین پیتر تیل (Peter Thiel) دانش آموخته استنفورد است. او هم چون لری پیج، خالق گوگل، بستری را در فضای مجازی ایجاد کرد که صد ها میلیون نفر را در دو دهه اخیر با خدمات خود همراه کرده است.پی پال، یک کارآفرین فرصت ساز بود که توانسته هزاران کسب و کار کوچک و بزرگ را در بستر خود، پرورش و هدایت کند. مدل کسب و کار پی پال را می توان در اندیشه های این رهبر جوان عصر دیجیتال، دنبال کرد.

 

رازهای موفقیت پیترتیل

 

1-فناوری اختصاصی باارزش بسازید

فناوری اختصاصی باید در برخی ابعاد مهم دست کم ۱۰ برابر بهتر از بهترین جایگزینش باشد تا به یک امتیاز انحصاری واقعی تبدیل شود در غیر این صورت فقط امتیاز افزایشی کوتاه‌مدت خواهد داشت.

 

2-یک فرهنگ یکپارچه بسازید

تیل می‌گوید ” یک استارت‌آپ تیمی از افراد در حال ماموریت است، و یک فرهنگ خوب درست همان چیزی است که از درون به نظر می‌رسد. “ در بلندمدت، تعادل میان خلاقیت و بهترین عملکردها باید تضمین کند که استارت‌آپ مبتکر باشد، از مزایای ابتکارات به بهترین شکل سود ببرد و به ابتکار ادامه دهد. یک فرهنگ هیجان همان چیزی است که شرکتی خلق می‌کند که دوام بیاورد – نه آن که فقط هزینه کند و خود را آراسته کند.

 

3-اصیل باشید

یک نفر می‌تواند کاملا اصیل باشد اما هنوز در همان بازار کافی‌شاپ همسایه‌اش کار کند. با این حال چیزی واقعا متفاوت را روی میز بگذارید. شخصیت جای خوبی برای شروع است. تا به حال توجه کرده‌اید که زنجیره‌ی وسیع کافی‌شاپ‌ها وکیل‌هایی با شخصیت و نگرش عالی دارند؟ بله همین‌طور است! کنجی است که پر شده است. کنج خوبی پیدا کنید که لازم است پر شود و در آن جا بگیرید. اجازه دهید اصالت از هر حفره‌ی  کسب و کار رسوخ کند، با قدرت‌هایتان بازی کنید و مطمئن شوید هیچ کس دیگری قبل از شما آن را انجام نداده است.

 

4-کوچک شروع کنید و انحصاری باشید

به عنوان یک سرمایه‌گذار، وقتی کارآفرینان درباره‌ی به‌دست آوردن ۱٪ از یک بازار ۱۰۰ میلیاردی صحبت می‌کنند، همیشه نشانه‌ی خطر است. به جای تسلط بر بازاری وسیع، راحت‌تر آن است که بر بازاری کوچک تسلط یابید، و رسیدن به چند هزار نفری که واقعا به محصول‌مان نیاز دارند خیلی راحت‌تر از آن است که سعی کنیم توجه میلیون‌ها شخص پراکنده را جلب کنیم. بازار هدف بی‌نقص برای یک استارت‌آپ گروه کوچکی از آدم‌ها است که در کنار هم متراکم شده باشند و رقبای کمی به آنها خدمت کنند یا اصلا خدمتی به آنها ارائه نشود.

 

5-در بازاریابی و فروش خبره شوید

بسیاری از کارشناسان فناوری از پویایی‌های بهم پیوسته‌ی بازاریابی، تبلیغات، فروش و توزیع که در بخش‌های بی‌تو‌سی(تجارت تولید‌کننده یا عرضه‌کننده با مصرف‌کننده نهایی ) و بی‌تو‌بی (تجارت شرکت با شرکت) متفاوت است، درکی ندارند که به اندازه‌ی کافی عمیق باشد. برخی از این فعالیت‌ها درباره‌ی ایجاد تاثیرات و وابستگی در میان کاربران است، بقیه به ترویج روابط طولانی‌مدت مربوط است.

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

کد اعتبارسنجی
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎