معرفی مشاغلدرج ویزیت رایگان

مبدع پاهای روباتیک (پرفسور همایون کازرونی)

بالا
2 users have voted.‎
مبدع پاهای روباتیک (پرفسور همایون کازرونی)
پرفسور همایون کازرونی متولد کازرون می باشد، پرفسور با ابداع پاهای روباتیک به یک دانشجوی فلج دانشگاه برکلی این توانایی را داد که برای دریافت مدرک تحصیلی اش در جشن فارغ التحصیلی با پاهای خود بر صحنه قدم گذاشته و راه برود.

توضیحات تکمیلی

پرفسور همایون کازرونی

دارای دکترای مهندسی مکانیک از دانشگاه ام آی تی است.وی یکی از برترین متخصصان در زمینه تقویت روباتیک انسانهاست که تحقیقات متعددی درباره علوم روباتیک، علوم کنترلی، اسکلتهای روباتیک، سیستمهای ماشینی-انسانی، زیست مهندسی، طراحی مکاترونیک، ابزارهای کمکی هوشمند و انرژی انجام داده است. او متخصص روباتیک و استاد مهندسی مکانیک در دانشگاه برکلی ایالت کالیفرنیا است.

 

مبدع پاهای روباتیک

پرفسور کازرونی به همراه دانشجویانش در لابراتوار مهندسی انسان و روبات این پاهای روباتیک را از پابندهایی که به پشت کاربر بسته می شود، ابداع کرده است. ابداع HULC، اسکلت روباتیکی که ویتنی توانست با آنها قدم بردارد، از ابداعات این مخترع ایرانیست. این اسکلتها به افراد امکان حمل ۹۰ کیلوگرم بار را در هر سطحی با هر شیب و مانعی خواهد داد و مانع از خستگی کاربر خود خواهد شد. کازرونی برای اولین بار در جهان موفق شد تا فناوری HULC )‪(Human Universal Load Carrier)‬ سامانه جهانی حمل بار توسط انسان) را طراحی و در موسسه لاکهید مارتین به ثبت برساند.

پرفسور با ابداع پاهای روباتیک به یک دانشجوی فلج دانشگاه برکلی این توانایی را داد که برای دریافت مدرک تحصیلی اش در جشن فارغ التحصیلی با پاهای خود بر صحنه قدم گذاشته و راه برود. (آستین ویتنی) با استفاده از اسکلت روباتیکی که توسط پروفسور همایون کازرونی در دانشگاه برکلی طراحی شده ، توانست برای دریافت مدرک دانشگاهش بر روی صحنه رفته و با حرکت دادن پاهایش بر روی صحنه قدم بزند. وی در سال ۲۰۰۷ و در اثر یک سانحه رانندگی توانایی راه رفتن را از دست داده بود.

 

مخترع مشهور ایرانی

یکی از برترین مهندسین مکانیک در جهان است. وی مخترع اختراعات مشهور و بزرگی چون لباس جدید ارتش آمریکا نیز می باشد. او یکی از متخصصان مطرح در زمینه های روباتیک، علم کنترل، استخوان بندی خارجی، سامانه های انسان و ماشین بیومهندسی در جهان به شمار می رود. وی به عنوان استاد در دانشگاه برکلی کالیفرنیا در دپارتمان مهندسی مکانیک و رئیس آزمایشگاه مهندسی روباتیک و انسان برکلی، فعالیت می کند.

افزودن دیدگاه جدید

کد اعتبارسنجی
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎