معرفی مشاغلدرج ویزیت رایگان

مدیر عامل اپل تیم کوک

بالا
0 users have voted.‎
مدیر عامل اپل تیم کوک
بعد از درگذشت استیو جابز مدیرعامل شرکت بزرگ اپل، تیم کوک رهبری این کمپانی بزرگ و تاثیرگذار در عرصه تکنولوژی را برعهده گرفته و همچنان در راس قدرت نگه داشته است.محصولات و خدمات شرکت اپل ظرف چند دهه اخیر، این شرکت و این برند را به یکی از تأثیرگذارترین شرکت ها و کسب و کارهای روزگار ما تبدیل کرده است.

توضیحات تکمیلی

کوک در مارس 1998 به اپل پیوست و در 24 اوت 2011، بعد از استعفای استیو جابز رسماً مدیر عامل جدید شرکت اپل شد. نخستین مسئولیت وی مدیریت عملیات «روزانه» به عنوان نایب رییس، در این شرکت بوده است. در سال 2012، یک میلیون سهام اپل به او اهدا شد. تیم کوک یکی از مدیران با بالاترین دستمزد در دنیا است. کوک پیش از پیوستن به اپل، نایب رییس بخش مواد شرکت، در کامپک بود و در شرکت اینتل فعالیت می کرد. کوک پیش از آن در شرکت اینتلی جنت الکترونیکس به عنوان مدیر ارشد عملیاتی در بخش فروش فعالیت می کرد.
 
تیم کوک، پیش از انتخاب به عنوان مدیرعامل اپل، سال ها در بخش های مختلف این شرکت فعالیت داشت و همکاری وی با استیو، بسیار قدرتمند و مؤثر اعلام شده است. اکنون، وی تلاش می کند تا همان چهره ای که دنیا از برند و محصولات کمپانی اپل در ذهن دارد، به شیوه نوآورانه و بهتری، حفظ و ارتقا دهد.
 
تیم کوک به آرامی سعی کرد راه تجارت اپل را تغییر دهد. او در چند سال اخیر تلاش کرده است تا دوران پسا استیو جابز را برای شرکت اپل با میلیون ها مخاطب و طرفدار، خلق کند. دورانی که نیازمند عناصر مهمی در خلاقیت و نوآوری دیجیتال هست تا هم، مسیر قبلی اپل را حفظ کند و هم بتواند در برابر رقبای بزرگ و کوچک در اقصی نقاط جهان، همواره فعال و مؤثر باشد.
 
کوک، برگ برنده های زیادی در بازار دیجیتال دارد تا همواره یکی از پایه گذاران مؤثر عصر فناوری در قرن بیست و یکم گردد. امتیازهای رقابتی کوک در این بازی اعتماد گسترده ای هست که لشکر مخاطبان و مشتریان اپل، ظرف دو دهه اخیر به واسطه رفتار سازمانی عالی و خلاقانه استیو جابز، به این شرکت دارند.
 
 او تمام سعی اش را می کند که نام تجاری اپل به همان صورت قبل با اعتبار بماند در حالی که هم اکنون قصد دارد محصولاتی جدید را به گروه های تولیدی این کمپانی و ویژگی های جدید را به سیستم عامل این کمپانی اضافه کند تا بیش از همیشه در رقابت اکوسیستم های موبایل قوی شود. زمانی که به بازار کامپیوترهای خانگی نگاه می کنیم، شاهد محدودیت های زیادی در انتخاب هستیم زیرا در این بخش بازار قطعاً فورم فکتورهای کمپانی هایی که وجود دارند متفاوت هستند و محدودیت ها در تولید لپ تاپ ها و سیستم های دسکتاپ بیداد می کنند.
 
چهره شناسی و بررسی روان شناسانه رفتار تیم کوک در سخنرانی ها و تعامل با کارکنان و مخاطبانش نشان می دهد که وی، همواره در نشان دادن چهره خندان و موفق از خود، فعال هست. این چهره خندان سبب می شود تا مخاطبان نیز، بتوانند درک بهتر و مؤثرتری از جزییات برنامه ها و محصولات و خدماتی که تیم کوک از آینده اپل به آن ها ارائه می دهد، داشته باشند. چهره خندان، تأثیرگذاری حرف گوینده را بالا می برد. حرکات دست و بالا بردن دست راست و چپ در حین سخنرانی ها، یک رفتار سازمانی ثابت در برنامه های مختلف آقای تیم کوک هست. وی همواره در حال تشویق شدن و پاسخ دادن به ابراز احساسات مستمعین خود هست. موردی که درباره استیو فقید نیز مشاهده می شد. به نظر می رسد تیم کوک و استیو، دو استاد بزرگ سخنرانی های تأثیرگذار در دنیای فناوری اطلاعات هستند.
 

افزودن دیدگاه جدید

کد اعتبارسنجی
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎

محتوای مشابه